20 dkg cukor
2 ek kakaó
20 dkg liszt
1 dl tej
4 db tojás
0.5 cs sütőpor
1 dl olaj
1. A tojások fehérjét kemény habbá verjük .
2. A tojások sárgáját cukorral keverjük ki.
3. Lisztet a sütőporral keverjük össze .
Ezeket( 1.2.3) . összeöntjük egy tálba és elkeverjük .
Majd az egészhez hozzáadjuk a tejet és az olajat , és ezekkel is összekeverjük .
Rámázott lisztezett formába a krém 3/4 -ét beleöntjük , a többihez 1-2 kanál cukrozott kakaót keverünk , majd rácsorgatjuk a tetejére . Kicsit összeforgatjuk a tésztát , hogy márványos legyen .
Alul - felül sütés 160 C - kb 45 perc ( tűpróba )
Elkészítés: Az aszalt szilvát a lekvárban egy kicsit (kevergetés mellett) felfőzöm, majd rúdmixerrel összepépesítem. Kicsi cukrot teszek bele és hagyom kihűlni. A hozzávalókat...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Közepes
Minden hozzávalót összegyúrunk és 1-2 órára fóliába becsomagolva hűtőbe pihentetjük a tésztánkat.Aztán kinyújtjuk kb.3-4mm vastagra és linzer szaggatóval kiszaggatjuk a formákat.El...
Elkészítési idő: 1,5 óra Nehézség: Könnyű