6 kg barack
pici citromlé
50 ml folyékony édesítő+ kb. fél vagy 1 ek 4&1 es édesítő
5 cs. dzsem fix
A barackot alaposan megmossuk, meghámozzuk, daraboljuk, citromleves vízbe tesszük míg a többit tisztítjuk,aztán lecsöpögtetjük, főni tesszük pici citromlével,hozzáadjuk az édesítőt is. Ha megfőtt mixeljük, lehet kicsit darabosabbra is hagyni, nem muszály pépesre mixelni. Vissza tesszük főni, a dzsemfixet a fővésbenlévő barackkal kikeverjük , majd összefőzzük kicsit. Csírátlanított üvegekbe töltjük, frissentartót teszünk a tetejére, aztán a tetőt.
A gyümölcsöt alaposan megmostam és átválogattam, majd feltettem főni. Amikor felforrt, átpasszíroztam az egészet. Újra tűzre tettem , majd belekerült a cukorral elkevert pektin is....
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
Megtisztítjuk a fügét, feldaraboljuk és a főzőedénybe helyezzük. A cukrot lemérjük és a fügére szórva néhány órát állni hagyjuk. Főzzük forrásig, majd állandó keverés közben még...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű