240 g vaníliás nápolyi (alaposan összetördelve)
60 g apróra vágott dió
30 g kristálycukor
60 g olvasztott vaj vagy margarin
60 g fehércsoki (apró darabokra tördelve)
60 g lágy krémsajt
60 g porcukor
1 csomag vaníliás cukor
6 dl habtejszín
2 csomag vanília puding
2 citrom reszelt héja
9 dl tej
60 g fehércsoki (reszelve)
180 fokra melegítjük elő a sütőt és sütőpapírral kibélelünk egy 23 cm x 30 cm-es tepsit. Megolvasztjuk a vajat, összekeverjük a nápolyi morzsával, dióval, cukorral és csoki darabkákkal. Kb. 30 g dió törmeléket hagyjuk a végén a díszítéshez. A tésztánkat nyomkodjuk a bele tepsinkbe. 20 perc alatt aranybarnára sütjük. Teljesen kihűtjük.
Felverjük a habtejszín fejét, majd összemixeljük a porcukorral, a krémsajttal és a vaníliával. Eloszlatjuk a tésztánkon.
Egy kis tejjel kikeverjük a pudingport majd az összes tejben elvegyítve felforraljuk. Belekeverjük a reszelt citromhéjat is. Picit kihűtjük, és a krémsajtos rétegre öntjük.
A maradék habtejszínt is felverjük és elterítjük a sütinken. Megszórjuk reszelt fehércsokival és apróra vágott dióval. Tálalás és felszeletelés előtt legalább 4 órán keresztül hűtőben tároljuk.
Lisztet, cukrot és a szódabikarbónát összekeverni, hozzáadni az olvasztott mézet, vajat és tojást.180 fokon sütni, 10 perc a sütőben (ne legyen több).
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A piskótát elkészítjük, kihűltjük. A túrót áttörjük, hozzáadjuk a tojások sárgáját és a porcukrot, belereszeljük a citrom héját, hozzászűrjük a citrom levét. A tejszínt a vaníliá...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
♥ A tésztához a tojásfehérjéket a cukorral habbá verjük, egyenként hozzáadjuk a tojássárgákat, a kakaót, a lisztet, a sütőport és 4 evőkanál vizet. Az így készült masszát egy 35 ×...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes