25 dkg cukor
25 dkg margarin
4 tojás
só
75 dkg liszt
1 sütőpor
1 vanillin cukor
10 dkg kókuszreszelék
1 ek. kakaópor
Cukor,margarin,tojás,só összedolgozni.
Liszt,sütőpor,vanillin cukor,kókuszreszelék össze keverni.
A két keveréket egybe gyúrni és két felé osztani,egyik felébe bele dolgozni a kakaót.
Belisztezni. Este begyúrni és másnap sütni.
kb.20 perc sütés
180 fok
Húsdarálóra szerelt forma.
A tésztát összeállítás után négy hurkába sodrom, majd 1 órára fagyasztóba teszem. Ujjnyi vastagra szeletelve tepsire helyezem. Eztán egy pohár alját (ami mintázott) lisztbe mártom, majd rányomom a tésztára. Ezáltal kissé kilapítom és mintázom is.
A kókusztejet felmelegítjük, és eloszlatjuk a zselatint (és az édesítőt, ha igényli). Ha felolvadt, beleszórjuk a gyümölcsöt. Miután kicsit lehűlt, kuglóf formába, majd hűtőbe tess...
Elkészítési idő: 10 perc Nehézség: Könnyű
A pudingot a 3 dl tejjel, 4 ek. cukorral összefőzzük, majd kihűtjük. Az őzgerincformát folpack-kal kibéleljük, hagyjunk rá jól, hogy majd a végén be tudjuk takarni a kész sütemény...
Elkészítési idő: 0.5 óra Nehézség: Nehéz