40 dkg liszt
30 dkg cukor
18 dkg vaj
2 evőkanál cukrozatlan kakaópor
2 tojás
1 dl tej
1 kiskanál sütőpor
A tetejére:
15 dkg étcsokoládé
1 evőkanál nutella
2 teáskanál vaj
A hozzávalókat egy tálba tesszük és robotgéppel összekeverjük, amikor a tészta már krémes és csomómentes, sütőpapírral bélelt tepsibe öntjük. 180 fokos sütőben 35-40 percen át sütjük. A csokoládét felolvasztjuk, a vajat is hozzákeverjük, hagyjuk egy kicsit hűlni és belekeverjük a nutellát is, majd elkenjük a sütemény tetején. Hűtőbe tesszük és mikor a csokoládé megdermed, kínálhatjuk is.
Gyorsan el lehet készíteni és mégis nagyon ízletes és mutatós!
kis dagasztás, harmincöt perc kelesztés 180 fokos sütőben 15 perc sütögetés némi virsli tekergetéssel egybekötve izlés szerint sajt vagy köménymag nyugodtan mehet rá,
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A franciasaláta alapot (zöldségeket) sós vízben megfőzzük, majd leszűrjük. A tejfölt majonézzel, citromlével és a sóval kikeverjük, hozzáadjuk a zöldségekhez, ízlés szerint sózzuk,...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A leves alapléhez a szükséges hozzávalókat a fűszerek nélkül (zeller, pak choi vagy mángold, lilahagyma, víz) tegyük a turmixgépbe, és jó alaposan dolgoztassuk össze vele, míg egy...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű