Családireceptkönyv.hu

Kókuszos csokoládészelet vaníliakrémmel sütés nélkül


Írta:

Elk. idő: 30 perc
Adag: 4-6 adag
Nehézség: Könnyű
print

Hozzávalók:


30 dkg kakaós keksz
15 dkg étcsokoládé
15 dkg vaj
2 evőkanál porcukor
6 evőkanál tejszínhab
A kókuszos krémhez:
2 dl habtejszín
25 dkg kókuszreszelék
5 dkg porcukor
1 tasak vaníliás cukor
A vaníliás krémhez:
1 csomag vaníliás pudingpor
4 evőkanál cukor
4 dl tej
A bevonathoz:
10 dkg étcsokoládé
1 teáskanálnyi vaj
1 evőkanál csokoládékrém (nutella)

Elkészítés:


A kekszet apróra tördeljük, majd a lap többi hozzávalójával együtt tálba tesszük és robotgéppel összedolgozzuk. A tésztát kettőbe osztjuk és a felét egy sütőformába simítjuk. A habot felverjük, a cukrot és a kókuszt belekeverjük és rásimítjuk a lapra, a kekszes alap másik felét is eldolgozzuk rajta és hűtőbe tesszük. A pudingport és a cukrot összekeverjük és a tejjel megfőzzük, majd kihűtjük a pudingot és ráöntjük a tésztára, hűtőbe tesszük amíg megszilárdul. A csokoládét felolvasszuk, hozzákeverjük a vajat és a csokoládékrémet, majd a puding tetején elkenjük és ismét hűtőbe tesszük legalább 2 órára, ezt követően szeletelhetjük.

Trükkök, tippek, praktikák:


Ha a puding ki van hűlve siman ra lehet kenni,nezze meg pl. a duna hullamnal is igy van

Kókuszos csokoládészelet vaníliakrémmel sütés nélkül

Kinek a kedvence ez a recept?


favorite Kedvenc receptnek jelölés Kedvenc receptem

Recept típusa:


Sütemények, édességek,
Beszéljétek meg főzési tapasztalataitokat
Recept ajánló
Avatar Diós -omlós kifli
Diós -omlós kifli

A tészta hozzávalóit összegyúrjuk,1 órát pihentetjük,kisodorjuk,korongokat szúrunk és a töltelékkel megtöltjük,kifli formára felsodorjuk. Egy nagy gáztepsit kivajazunk,a kifliket...

Elkészítési idő:
Nehézség: Könnyű
share
Avatar paleo dió/ kókusz golyó
paleo dió/ kókusz golyó

A hozzávalókat összegyúrjuk, golyókat formázunk belőle, majd édesítős darált dióba forgatjuk.

Elkészítési idő:
Nehézség: Könnyű
share
Avatar Eperjoghurtos piskóta
Eperjoghurtos piskóta

Elkészítés: A sütőt bekapcsoltam 180 fokra. A joghurtot simára kevertem a 6 db tojással és a cukorral. Egy másik keverőtálba mértem a lisztet, hozzászórtam a sütőport, elkevertem...

Elkészítési idő:
Nehézség: Könnyű
share
close add person Belépés recent_actors Regisztráció account_balanceASZF info Impresszum thumb_up Facebook oldalunk