80 dkg liszt, 2 tojássárgája, pici só, 15 dkg cukor, 10 dkg ráma, 1 evőkanál zsír, 1 kávéskanál szódabikarbóna, 0,5 l tej, 5 dkg élesztő, ha jól bedagasztottuk, akkor letakarva duplájára kelesztjük, 4 cipóra osztom, elnyújtom négyszög alakúra és töltöm. Én 20 dkg mák, 1 vaníliáscukor, 2 dl forralt tej, citrom héj, cukor ízlés szerint.
A glazúrt készítjük el először. A zselatint beáztatjuk 30 ml hideg vízbe. A vizet, a porcukrot, a kakaót és a tejszínt folyamatosan kevergetve felforraljuk, majd 4-5 percig lassú t...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat annyi tejjel keverjük össze, hogy igazán sűrű, nehezen önthető masszát kapjunk. Vagyis inkább csak kanállal tudjuk kikaparni a tálból. Egy lábosba feltesszük a zs...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű