60 dkg liszt, 1 kávéskanál szódabikarbóna, 15 dkg cukor, 5 dkg margarin, 2 egész tojás, 1 vaníliás cukor, 4 evőkanál méz, 1,5 dl tej.
Krém : 8 dkg lisztet 6 dl tejjel felfőzünk, kihűtjük. 30 dkg vajat (Ráma), 3 dkg kakaót 25 dkg porcukorral és egy rumaromával kikeverünk (géppel gyorsabb!). Ha a főzött krém (tej + liszt) kihűlt, a vajas krémmel összekeverjük. Ezzel a krémmel töltjük meg a lapokat
Tetejére c s o k i m á z kerül.
A fentieket összegyúrjuk és 4 lapot sütünk belőle (tepsi hátán).
Megjegyzés: mivel a tészta mézzel készül, célszerű csak másnap felszeletelni!
A datolyát puhára főzzük annyi vízben, amennyi éppen ellepi. Botmixerrel pépesítjük, hozzákeverjük a tojássárgáját, a fűszerkeveréket és a kókusztejszínt, majd félretesszük. A t...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A lisztet a Ramával elmorzsoljuk, és a többi hozzávalóval jól összegyúrjuk. Két részre osztjuk, tepsi hátulján sütjük. Az egyik megsült lapot felkockázzuk. Krém készítése: A li...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
összegyúrod sütőbe 200 fok 10 perc
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű