Hozzávalók
30 dkg sima liszt,
pici só,
1 egész tojás,
1 pohár tejföl,
Rátét
10 dkg liszt
10 dkg zsír vagy sütőmargarin
A hozzávalókat összedolgozzuk. Fél centi vastagra kisodorjuk nyújtófával. – a 10 dkg lisztet kikeverjük a 10 dkg langyos zsírral – majd ezzel a masszával megkenjük a kinyújtott tésztát. A hosszanti szélétől feltekerjük, mint a beiglit és a hűtőbe tesszük, (el is maradhat), hogy megdermedjen benne a zsír vagy a sütőmargarin.
A margarint a liszttel elmorzsolom, majd a többi hozzávalóval összegyúrom és egy két órára hűtőbe teszem. Amíg pihen, addig elkészítem a diós keveréket. A habot felverem, majd a cu...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Egy 30 cm-es őzgerincformát kikenünk zsiradékkal, majd meghintjük liszttel, a sütőt előmelegítjük (180 fok). A vajat megolvasztjuk, a diót durvára aprítjuk, az aszalt sárgabaracko...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű