500 ml langyos víz
- 20 g útifűmaghéj
- 4 g Dr. Oetker instant porélesztő
- 150 g Naturbit barna rizsliszt
- 150 g Bauck Hof bio és GM zabpehely kávédarálón lisztté darálva(más liszt)
- 50 g Naturbit hajdinaliszt
- 2 ek Naturbit szezámpehely -> mag kávédarálón pelyhesítve
- 2 ek Naturbit lenmagpehely -> mag kávédarálón pelyhesítve
- 2 ek kókuszolaj vagy olívaolaj
- 1 púpos teáskanálnyi só
A száraz hozzávalókat egy tálba mértem és összekevertem majd a végén hozzáadtam az 500 ml langyos vizet.
Kanállal alaposan elkevertem, majd pár percig kézzel dagasztottam. 15 percet pihentettem meleg helyen, majd még egyszer átgyúrtam.
Ezután olajos kézzel formáztam, kiolajozott, enyhén lisztezett formába tettem a sűrű masszát és bevagdostam egy éles, olajos késsel.
Meg szoktam szórni a tetejét magokkal, most nem volt hozzá kedvem!
20 percig kelesztettem gázsütő 2-3as fokozatán enyhén nyitott (kitámasztott) sütőajtónál, majd a 20perc után 5ös fokozatra állítottam (180 fok) és kb 45 perc alatt készre sütöttem.
Nagyon fontos, hogy meg kell várni, amíg a kenyér teljesen kihűl, csak ezután vágjuk fel.
A kefirt keverjük össze a szódabikarbónával, adjuk hozzá a tojást és a növényi olajat. A lisztet állandó keverés mellett apránként adjuk hozzá a masszához. Addig gyúrjuk, míg egy...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
http://nsppress.hu/matyi-eva-focaccia/ 1) A hagymashoz : 2 nagyobb hagymat es 3-4 cikk fokhagymat vekonyszeletekre vagtam,egy keves olivaolajjal es soval osszekevertem,hozzaa...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókból nokedli szerű tésztát keverek,és letakarva másfél órára félreteszem. Mielőtt lejár az idő (negyed órával hamarabb) bekapcsolom a sütőt 230 fokra,és beteszem a sütő...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű