Hozzávalók a krémhez:
- 0,5 liter tej
- 15 dkg kristálycukor
- 2 evőkanál cukrozatlan kakaópor
- 2 evőkanál liszt
- 20 dkg vaj (vagy margarin)
- 1 csomag csokoládé ízű pudingpor (főzős)
- 3 csomag Albert keksz
+ a hempergetéshez kb. 10 dkg kókuszreszelék
Elkészítés:
1. A vajat (margarint) megolvasztjuk, majd beleöntjük egy lábasba, hozzákeverjük a cukrot, majd a kakaópor és a lisztet, simára keverjük (de még nem a tűzhelyen). Kis tejben simára keverjük a pudingport, majd hozzáöntjük a többi tejet is és az egészet simára keverjük a vajas-cukros-lisztes keverékkel. Ezután az egészet sűrű krémmé főzzük.
2. A kekszek közé krémet kenünk (először pár kekszet egymásra rakosgatva kenek meg, majd elborítom és úgy krémezem tovább, egyenként ragasztgatom a többihez). A maradék krémmel kívül is körbekenjük a rudat, majd meghempergetjük kókuszreszelékben.
3. Fóliába csomagoljuk és 3-4 órára a hűtőbe tesszük, hogy a keksz jól átpuhuljon.
4. Tálaláskor ferdén szeleteljük, hogy szép csíkos legyen.
Este a hozzá valókat összegyúrni. Hűtőbe tenni. Reggel 2-3 mm vastagra nyújtani, 5-6 cm pogácsa formával kiszúrni,tölteni, feltekerni kifli formára v. 6 cm kockákra vágni, tölte...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az almákat lereszeljük, a fahéjjal, a vaníliával,a citromlével és héjjal ízesítjük. A tojásokat szétválasztjuk, a fehérjét habbá verjük. A sárgáját az eritrittel fehéredésig keverj...
Elkészítési idő: 20 perc Nehézség: Könnyű