3,5dl liszt ( csak tk, vagy keverve kevés más liszttel max 30%)
1dl lenmag
1dl szezámmag
1 dl napraforgó mag
1 dl zabpehely
1,5 tk só
1 dl növényi olaj
2 dl víz
1 tk sütőpor
hozzávalókat össze dolgozzuk, majd a kész tésztát kb 30 percet pihentetjuk.
Két süti papír között hajszál vékonyra nyújtjuk.
Sütés elott kívánt formára vágjuk es 175 fokon kb 35 percig sütjük.( amíg szép színe lesz)
finom ropogós :) rájárni való
Az élesztőt a langyos, cukros tejbe morzsoljuk, és felfuttatjuk (megvárjuk, amíg a tej tetején vastag, halványbarna hab képződik). A lisztet egy nagy tálba szitáljuk, hozzáadjuk a...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Kettő kicsit száraz zsömlét felkockáztam, 6 tojást felvertem, sóval borssal és két kanál tejfölt tettem hozzá, ráöntöttem a zsömlére, dobtam hozzá pici apróra vágott kolbászt, kics...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
1 kg liszt, 5 dkg élesztő, ½ tej, 3 k.k só, 2 dl étolaj, 2 e.k cukor Összegyúrni, 4 cipó, kör alakúra nyújtjuk, megkenjük margarinnal, 8-ba vágjuk bele sajt, túró
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Közepes