- 200 g finomliszt
- 25 g élesztő
- ½ mokkáskanál só
- ½ kávéskanál cukor
- 1 evőkanál olaj
- kb. 125 ml víz
◾️A lisztet az élesztővel összemorzsoljuk.
◾️Hozzáadjuk a sót, a cukrot, az olajat és annyi vizet, hogy a tészta összeálljon.
◾️Lisztezett felületen kinyújtjuk, majd egy sütőpapíros tepsibe tesszük és jöhetnek is rá a feltétek.
▪️ Készíthetjük pizzakövön is. Első alkalommal a követ ki kell égetni, tehát a legmagasabb fokozaton egy órát sütjük.
Legközelebb már elég lesz neki 15 perc.
▪️ A forró követ nem vesszük ki a sütőből, hanem a ráccsal együtt kihúzzuk, rádobjuk a tésztát, megkenjük, gyorsan rátesszük a feltétet és már toljuk is vissza.
◾️220°-on 12-15 percet sütjük.
Alapanyagokat összegyúrjuk, hagyjuk kelni. Mikor megkelt a tetejét megkenjük a pizzaszószpor és 1dl víz keverékével. Majd jöhetnek a feltétek.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Felmelegített tejben felfuttatjuk az élesztőt az 15/20 perc. Majd hozzávalókat összegyúrjuk, hajdúk kelni a tésztát 45-60 percig. Majd ketté választjuk a tésztát. kigyújtjuk és...
Elkészítési idő: 120 perc Nehézség: Könnyű
1 Liter vízhez hozzá rakom a sót a cukrot, lisztet és az élesztőt és az olajat be dagaszuk amíg el nem válik az edény falától 20 percig állni hagyuk és liszten ki nyújtjuk.
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű