25 dkg vaj, 17 dkg porcukor, 8 db tojássárgája, 1 csomag vaníliás cukor, 1 citrom reszelt héja, 30 dkg liszt
A töltéshez:
1 üveg lekvár, lehetőleg barack (400g)
A csokizáshoz:
50 gr étcsokoládé
A vajat habosra keverjük, hozzáadjuk a porcukrot és ezt is habosra keverjük.
Hozzáadjuk a vaníliás cukrot, a citrom reszelt héját, majd egyesével hozzáadjuk a tojások sárgáját és így habosra keverjük.
Ezután hozzákeverjük a lisztet, fakanállal, lazán keverve.
A kész tésztát habzsákba töltjük, sima csővel, sütőpapírral bélelt tepsire kis korongokat nyomunk kb 2,5 cm-átmérőjűt. Megpróbálva egyforma méretűeket.
180 fokra előmelegített sütőben 8-10 perc alatt megsütjük.
A tojást az édesítővel habosra kevertem, 2-3 percig, majd az olvasztott kókusz olajat is hozzáadtam, ezzel is simára kevertem. A citromlevet, a citromhéjat és a vaníliarúd kikapart...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Töltött kagylótészta 20 db nagy kagylótésztát(vagy kanellonit) 15 percig sós vízben, gyakran kavargatva, (al dente ) megfőzöm. Töltelék: A darált húst pörköltszerűen lesütöm, gri...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű