2 kis pohár kefir
4 pohár liszt
2 pohár kristálycukor
1 pohár olaj
2 egész tojás
egy citrom reszelt héja, leve
1 csomag sütőpor + késhegynyi szódabikarbóna
csipetnyi só
gyümölcs(most 3 szilva+ 3 nektarin)
A nedves hozzávalókat jól elkeverjük, apránként belekeverjük a sütőporos lisztet. Rátesszük a szódabikarbonát és a citrom levét ráfacsarjuk .Ilyenkor a szódabikarbóna elkezd pezsegni. Jól összekeverjük, majd sütőpapírral bélelt tepsibe ( 32 X 21 cm-es) öntjük. A tetejére tesszük a kockára vágott gyümölcsöt, erre szintén citrom levet facsartam, illetve egy kicsit lisztbe beleforgattam.
Kb. 50 percig 180 fokra előmelegített sütőben készre sütjük.
Tűpróbával ellenőrizzük.
hust serpenyőbe elősütni, füszeres tejföllel tejszinnel tepsibe rak és leönt
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Mix all but 1 cup of the watermelon and the cucumber, jalapeno, basil (or dill), parsley, lime juice, tomato, onion, vinegars, oil and salt and pepper in a large bowl. Puree the m...
Elkészítési idő: 30 Nehézség: Könnyű