1 bögre rizs
2 bögre tej /esetleg 1 bögre víz és 1 bögre tej/
6 evőkanál cukor
pici só
2 dl habtejszín
gyümölcs /szezonálisan, jelen esetben narancs és kivi/
2 evőkanál olaj esetleg vaj
vanília /van.cukor vagy aroma/
fahéj /elhagyható/
A tejet vagy a tejes vizet egy edénybe öntve feltesszük a tűzhelyre hozzáadjuk a rizs, a sót, a cukrot, olajat/vajat és a szokott módon tejberizs készítünk. Én kuktában szoktam megfőzni. Nagyon kell ügyelni rá, hogy időben tegyük kis hőmérsékletre, mert kifuthat a felső szelepen. kb. 15 perc elég, de legalább fél órát nem nyitom ki, hogy az összes levet feltudja szívni.
Ha kihűlt akkor adom hozzá a felvert tejszín és a vaníliát.
Az időközben felkockázott gyümölcsökkel rétegesen egy tálba összerakjuk. Egy-egy sor közben, aki szereti meghintheti fahéjjal a gyümölcsöket. Nem muszáj rétegezni, úgy is lehet, hogy az összes gyümölccsel összekeverjük a rizst
A tetejét gyümölccsel díszítem. Nekem éppen volt kandírozott-csokis narancshéjam, ezt is használtam a díszítéshez.
Néhány órára hűtőbe teszem, hogy egy kicsit az ízek összeérjenek.
Tálalásnál még kínálhatunk hozzá tejszínhabot, de ez elhagyható.
1. A hagymát apróra felvágjuk. Apróbbra, mint mikor főzéshez kockázzuk. 2. A túrót eldolgozzuk a pirospaprikáva. A megadott mennyiség kb. stimmelni fog, de igaziból akkor elég a...
Elkészítési idő: 10 perc Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat összegyúrjuk. Kis gombócokat formálunk belőle. Meghempergetjük a golyókat a kókuszreszelékben
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A zsemlét megáztatom,a gombát, májat kicsire vágom. Összekeverem minden hozzávalóval, de a zsemlemorzsa csak akkor kell ha túl lágy lesz a töltelék.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű