1 l tej
5 tojás
1 vanília puding
1 evőkanál sima liszt
2 vaníliás cukor
7 evőkanál cukor
A tejet feltesszük forrni.
A tojássárgákat kikeverjük az ízlés szerinti cukorral és a kikapart vaníliarudat (vagy a vaníliás cukrot) is hozzáadjuk.
Öntünk hozzá egy keveset a meleg tejből és jól elkeverjük.
A tojásos-cukros keveréket lassan hozzáöntjük a forró tejhez és habverővel, folyamatos keverés mellett sűrűre főzzük. Ha készen vagyunk, már adagolhatjuk is tálkákba.
Megszórjuk mazsolával.
A sütőt jól előmelegítjük (kb. 220 fokra).
Az öt tojásfehérjét kemény habbá verjük kb 1 ek cukorral.
A gáztepsit sütőpapírral kibéleljük és kanállal, mint a galuskát, beleszaggatjuk a kemény habot, majd a forró sütőbe tolva "megsütjük". Gyakran nézzünk rá, mert gyorsan nagyra nő, de igazán akkor jó, ha kicsit karamelizálódik a teteje.
Ha kész, rárakjuk a már kiadagolt madártejre. Mazsolával díszíthetjük.
Ezt a receptet azért ajánlom szíves figyelmébe a madártej rajongóknak,mert sokkal egyszerűbb a tojáshab elkészítése,mint mikor a tejben kell kifőzni.
Nálunk a férjem nagy kedvence.Én általában 3- 4 liter tejből szoktam készíteni.
Ezeket össze kell turmixolni, mindkettőt héjastól és ezt kell a vízzel felönteni, majd forráspontig felmelegíteni(amíg gyöngyözik). Hagyni kell kihűlni és utána leszűrni. Ebből ke...
Elkészítési idő: 45 perc Nehézség: Könnyű
Összekeverjük, „széttapogatjuk „ 15 percig elősütjük, aztán rá a feltét, ismét 15 percig sütni, és kész. Én cukormentes csirkemellsonkát, paradicsomsűrítményt, natúr paradicsomot,...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat jól összekeverni. Majd golyókat formázni, zsemlyemorzsába forgatni, olajban kisütni. /Van, aki nem panírozza, csak kisüti, de én mindig beforgatom /
Elkészítési idő: 0,5 óra Nehézség: Könnyű