A mérce a szokásos 2,5 dl-es bögre! :-)
Hozzávalók:
– 1 szűk bögre olvasztott vaj vagy margarin (15 dkg)
– 1 bögre cukor
– 5 tojás
– 2 bögre liszt
– 2 teáskanál sütőpor
+
– fél bögre darabolt dió
– fél bögre darabolt aszalt vagy kandírozott gyümölcs (nálam kandírozott ananász)
– fél bögre darabolt étcsokoládé (háromnegyed táblányi)
– 2 teáskanál rum aroma (lehet több is)
– 2 evőkanál liszt
1. A vajat megolvasztjuk, majd egy tálban összekeverjük a cukorral.
2. Egy másik tálba beletesszük a diót, az aszalt gyümölcsöt, a csokoládét, összekeverjük, majd meglocsoljuk a rummal. Összekeverjük, majd a két evőkanál liszttel is megszórjuk a masszát, és újra átkeverjük.
3. A sütőt bekapcsoljuk 200 fokra. Gázsütőnél olyan melegre, mint amilyenben a piskótát szoktuk sütni.
4. Ezután a cukros vajjal felverjük a tojásokat, majd hozzákeverjük a lisztet és a sütőport.
5. A diós-csokis gyümölcsöt hozzáforgatjuk a tésztához, majd az egészet elosztjuk két kivajazott őzgerincformába.
6. 200 fokos sütőbe tesszük őket, és kb. 35-40 perc alatt készre sütjük. Tűpróbát végzünk.
Jó étvágyat! :-)
Ez az egyik recept, amit a legtöbben kértetek így az ünnepek közeledtével. Még nem sütöttem sosem, receptem sem volt hozzá, de ahogy megláttam a Rama sütis könyvben ennek az őzgerincformában sült szépségnek a receptjét, ami ráadásul még pofonegyszerű is, tudtam, hogy ezt fogom elkészíteni. Méghozzá csokival és pirult dióval, sok-sok porcukorral a tetején :-) A végeredményben pedig nem kellett csalódnom: finom puha, vajas-rumos-csokis piskóta. Egy szeletnél nem lehet megállni, de kettőnél sem :-)
Fogok egy hagyományos jégkockatartót, vagy ha olyanom nincs, egy sima szögletes műanyag dobozt. A zselatin lapokat annyi hideg vízbe áztatom, amennyi bőven ellepi. A gyümölcslevet...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A lisztet, sót, cukrot, reszelt citromhéjat és a vaníliát egy tálba mértem, a puha vajat hozzáadtam és elkezdtem összeállítani a tésztát, végül beleöntöttem a kókusztejszínt is. Ké...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A kifliket hagyd egy kicsit megszikkadni. A tejet melegítsd fel. A tojások sárgáját keverd ki a cukorral, és add a tejhez. Ne hagyd felfőni! Keverd bele a vaníliás cukrot is. A...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű