Tészta :3 tojás sárgája,4 dl tej , egy csipet só ,6 dkg cukor, 2 evőkanál étolaj,5 dkg élesztő. 60 dkg liszt . KRÉM : 25 dkg ráma,3 csomag vaniliás cukor ,20 dkg cukor, 3 evőkanál kakaó ,
Az élesztőt kicsi tejben felfuttatjuk. majd a tészta alapanyagait össze dolgozzuk 6 db cipóra osztjuk ,fél órát pihentetjük . KRÉM: Margarint megolvasztjuk,belekeverjük a cukrot/krém ne legyen nagyon folyékony ,nem baj ha a cukor kristályos marad / én nem szoktam a margarint olvasztani ,hanem a puha margarint kikeverem a cukorral. A cipókat egyenként vékonyra nyujtjuk ,megkenjük a krémmel ,feltekerjük.Három-három tekercset összefonunk.majd megkenjük tojással a tetejét. Fél órán át szoba hőmérsékleten pihentetjük,Magas falú kivajazott szilikono s sütőpapirral kibélelt tepsiben előre melegitett sütőben 20-40 percig sütjük.
180 fokon 30 percig.
A paprikákat sütőben vagy grill alatt megsütjük, héjukat lehúzzuk. Minden alkotórészt összeturmixolunk. Ha valaki nem szereti, hogy ilyen sűrű, felhígíthatjuk zöldségalaplével....
Elkészítési idő: 8 perc Nehézség: Könnyű
3 liter vízben a meggyet, 5-6 evőkanál cukorral és a sóval addig főzzük, amíg a meggyszemek egy picit megrepednek és szép piros színű leve lesz. Ekkor elkészítjük a habarást. A lis...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű