2 dl tej 1 dl olaj 15 dkg gluténmentes liszt (5 dkg Farina, 10 dkg Mix It) 1 dkg élesztő 1 dkg só 3 egész tojás 12 dkg glutémentes reszelt sajt
A tejet és az olajat felmelegítettem. Amikor elkezdett forrni, félre húztam, hozzáadtam a lisztet (a lisztbe előzőleg belemorzsoltam az élesztőt és hozzáadtam a sót) Kézi robot habverőjével jól összekevertem. Hagytam nagyon picit hűlni és hozzáadtam a 3 tojást s ezzel is jócskán elkevertem. A végén a reszelt sajt került bele.
12 db muffin formába beleraktam. Tetejét megszórtam szezám és Chia maggal. A sütőt 200 fokra felmelegítettem. Betettem a "pogácsákat", a hőt visszavettem 180 fokra és 25 perc alatt, megsültek
A keksz hozzávalóit egyneműre keverjük. 20 percre hűtőszekrénybe tesszük. A tésztát kevés manióka liszttel megszórt szilikonlapra tesszük. A tetejét is meghintjük, majd 3 mm vékony...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Mindent összegyúrni, majd kisodorni, és perecformákat csinálni. A szmötyit akkor kell rácsorgatni, ha már sül.
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
A tésztát négy részre osztjuk, nagyon vékonyra nyújtjuk, rákenjük a krémet, összesodorjuk, majd 1/2 cm-es darabokra vágjuk. Tetejére tojássárgájával megkenjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű