4 dl tej
4 ek liszt
1 db tojás
22,5 dkg margarin
22,5 dkg cukor
2 csomag vaníliás cukor
4,5 dkg kakaópor
Tetejére
15 dkg étcsokoládé
2 ek olaj
A tejet, összekeverjük a liszttel, a tojással, majd összefőzzük és kihűtjük. A margarint, kikeverjük a cukorral, a vaníliás cukorral és a kakaóporral, majd hozzáadjuk a kihűt lisztes masszát.
Rákenjük a tésztára, majd a tetejére csokimázat készítünk. A csokit olajjal gőz felett megolvasztjuk, majd rácsurgatjuk a sütire.
Tipp
Nagyon finom a süti, aki úgy gondolja a krémhez tegyen egy kis rumaromát.
A barna lap hozzávalóit összedolgozzuk, majd egy gázsütő méretű tepsi hátoldalán 2 lapba kinyújtva megsütjük. Ha megsültek, félretesszük. Ezután elkészítjük a piskótát. A tojáso...
Elkészítési idő: 75 perc Nehézség: Közepes
A tojássárgáját, az olajat, a vizet és a cukrot habosra kavarjuk, majd hozzá szitáljuk a sütőporral és szódabikarbónával elkevert lisztet, végül a keményre vert tojásfehérje, A tep...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes