- 200 gramm darált mák (1 bögre)
- 1 bögre (250ml) porcukor (kevesebbet szoktam)
- 1 bögre liszt
- 2,5 dl tej
- 1 db tojás
- 1 csipet só
- 2 evőkanál napraforgó olaj
- 1 teáskanál sütőpor
1. A tojást a cukorral habosra keverjük
2. Apránként hozzáadjuk a többi hozzávalót
3. Kivajazott, kilisztezett tepsibe öntjük
4. 170 fokon alsó-felső sütésen, 50 perc alatt megsütjük
Háromszoros adag az elég :)
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
Vajazzunk ki egy kerek sütőformát, majd vékonyan szórjuk meg liszttel. Keverjük el a lisztet a sütőporral és a sóval, ezután szitáljuk át, majd tegyük bele a mazsolát, az összes...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz