Tésztához :
-500 gr. darált keksz
- kb: 20 dkg. darált dió
-125 gr. sütő margarin ( Rama)
-250 ml befőttes üveg házi baracklekvár
S ebből nagyon szép formálható golyócskákat lehet csinálni! ( 54 db lett nekem
ebből a mennyiségből)
Végül olvasztott tortabevonóba forgattam fogvájóval, a díszítését mindenki
A hozzávalókat összekeverjük, majd kivajazott sütőformába öntjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az élesztőt a szokott módon kevés tejben megfuttatom. A lisztet a margarinnal(vagy zsírral) elmorzsolom, hozzáadom a cukrot, sót, a megkelt élesztőt. Tejjel, tejföllel összegyúr...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tésztát 1 vaníliarúd kikapart belsejével és 1 citrom reszelt héjával dúsítjuk. Hűtőben 1 órát pihentetjük, majd a nyomóba helyezzük 2. Tetejüket vékonyan lekenjük tojásfehérj...
Elkészítési idő: 15 perc Nehézség: Könnyű