50 dkg liszt,
12 dkg cukor,
20,5 dkg margarin,
1 csomag vaníliás cukor,
1 sütőpor,
1 csipet só,
2 db tojás,
1 citrom reszelt héja és
1 evőkanál citromlé.
A pite tetejének megkenéséhez
1 dl tejföl és
1 tojás.
Töltelék hozzávalói: kb.
50 dkg magozott meggy,
20 dkg cukor,
1 csipet őrölt szegfűszeg-őrölt fahéj,
1 csomag vaníliás cukor
A meggyet a hozzávalókkal megpároljuk és hagyjuk kihűlni. A tészta hozzávalóit összegyúrjuk és a fele mennyiséget kivajazott tepsibe nyomkodjuk. Meghintjük vékonyan zsemlemorzsával, rátesszük a tölteléket és ismét meghintjük zsemlemorzsával.
A tészta másik feléből vékony rudakat sodrunk és rács formában a töltelék tetejére rendezzük. A rácsok tetejét megkenjük a felvert, tejföllel összekevert tojással és előmelegített sütőben 40 percig sütjük.
Szoktam úgy is készíteni, hogy a tészta másik felét kinyújtom, ráfektetem a töltelék tetejére és így kenem meg. Ilyenkor meg kell villával szurkálni, hogy a gőzök távozni tudjanak.
A hozzávalókat összegyúrni.Két folpack között kinyújtani,szaggatni vagy formába nyomkodni ,kiütögetni tepsibe,megtartja a formáját. 180 fok 10-15 perc
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tészta hozzávalóit összegyúrjuk. Háromfelé osztjuk, kinyújtjuk, és megsütjük. Krém: a tejet liszttel és 8 kanál cukorral sűrűre főzzük.Habosra keverünk egy egész margarin 20 dkg...
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Közepes