1 kg burgonya
kb 40-50 dkg liszt
só
olaj
Kb 1 kg burgonyát héjában megfőzni. Majd áttörni, vagy lereszelni. Hozzáadni sót és annyi lisztet, hogy ne ragadjon a tészta, nyújtható legyen. Tulajdonképpen ugyanaz, mint a szilvás gombóc tésztája, de valamivel több liszt kell hozzá. Kinyújtani kb. 3-4 mm vastagra. Majd megkenni vékonyan olajjal. Feltekerni, de nem mint a kalácsot, hanem inkább csak egymásra hajtogatni 3x-4x. Utána késsel picit mintázni, majd 7-8 cm-es darabokra vágni. Kiolajozott tepsibe rakni és 200 fokon megsütni. Ha szépen pirul a teteje, már kész is. Jó étvágyat !
Ha a túró esetleg nedvesebb akkor lehet hogy több lisztet igényel majd. Összegyúrjuk hűtőben pihentetjük ha lágy lenne.Nyújtjuk ujjnyira vagy egy kicsit vastagabbra. Szaggatjuk,...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Ezeket összegyúrjuk, kinyújtjuk, majd kiszaggatjuk. Tetejüket lekenjük tojással és megszórhatjuk magvakkal vagy sajttal. Előmelegített sütőben 175 fokon kb. 20-25 percig sütjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű