• 30 dkg magas kakaótartalmú étcsokoládé
• 30 dkg kristálycukor
• 15 dkg liszt
• 12 dkg vaj
• 4 tojás
• 1 rúd vanília
A csokoládét a vajjal gőz felett olvaszd fel, ha nincs direkt erre a célra készült edényed, akkor nemes egyszerűséggel végy elő két edényt, az egyikbe tegyél pár deci - két-három ujjnyi magasságban legyen - vizet, a másikba tedd a csokit és a vajat, a vizes lábas kerüljön alulra a tűzhelyen, rá pedig a másik, közepes lánggal gyújts alájuk, és amikor elkezd olvadni a csoki és a vaj, akkor kezdd el kevergetni őket. Ha kész, vedd le az egészet a tűzről.
A tojásokat keverd simára a cukorral, majd kapard hozzájuk a vaníliát, aztán keverd ezt az olvadt csokihoz. A lisztet szitáld rájuk, és keverd az egészet homogén masszává.
Ha szépen összeállt, végy elő egy 20 x 30 centis tepsit - nagyobban lapos lesz -, béleld ki sütőpapírral, és egyengesd el benne a masszát. 180 fokra előmelegített sütőben 20-25 perc alatt készre sül. Tálaláskor szedj mellé egy-egy gombóc vaníliafagyit, úgy lesz teljes az élvezet!
Sütés előtt a masszába keverhetsz diót, mogyorót, mandulát vagy bármilyen hasonló, ropogós magot, próbáld ki minddel!
A nutellát összekeverjük a tojással majd hozzákeverjük a lisztet. Golyókat formálunk belőle olajos kézzel. Minden golyó közepébe egy lyukacskát nyomunk.a mutatóujjunkkal. 10 per...
Elkészítési idő: 10 perc Nehézség: Könnyű
A mézet egy nagy edénybe öntjük a cukorral együtt és elkezdjük felforralni. Ha már meleg, ekkor folyamatosan kevergetjük, mig a cukor teljesen elolvad. A lisztet és a fűszerkeveré...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű