- 1l tej
- 4ek. ételkeményítő
- 4ek. liszt
- 10ek. cukor
- 4ek. kakaópor
- 1cs. babapiskóta (400G-os)
- rum aroma ízlés szerint (elhagyható)
Cukrot, lisztet, keményítőt, kakaót és a rum aromát csomómentesen elkeverem a tejjel, majd folyamatos kevergetés mellett felfőzöm, míg sűrű pudingszerű krém lesz.
Amikor kihűl, adok még hozzá tejet, ha nagyon sűrű.
Egy aljára elterítek egy adag krémet, erre piskóta, majd megint krém és így tovább, a lényeg, hogy krémmel kezdünk és krémmel fejezzük be. Egy – két órára hűtőbe tesszük. Tálaláskor tejszínhabbal kínáljuk.
A sütőtököt félbevágjuk és 180 fokos sütőben puhára sütjük. A lisztet a fűszerekkel, sóval, sütőporral összekeverjük. A sütőtökből kiveszünk 400 g puha, pürés részt és a liszthez a...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A vajat a cukorral robotgépen habosra keverjük. Hozzáadjuk a (megmosott!) citrom reszelt héját, majd a citrom felének levét, a lisztet, a sót. Az egészet jó alaposan elkeverjük, me...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű