25 dkg cukor
5 dl tej
4 dkg vaj
A tejet a cukorral kb5 percig főzöm míg sűrű és barnás színe nem lesz. Bele teszem a vajat és kiöntöm egy tálcára. ha kihűlt szeletelem.
Krém: 3 e.k. liszt, 3 dl tej felfőzzük, 20 dkg vaj, 15 dkg cukor kikeverjük, 1/2 mandula aromát hozzáadjuk.
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
A lisztet átszitáljuk, gyúródeszkára tesszük, a közepébe mélyedést formálunk. Hozzáadjuk a zsírt, egy evőkanál vajat, a tojást, az ecetet, sót és másfél dl langyos vízzel alaposan...
Elkészítési idő: 2 ÓRA Nehézség: Nehéz
A lisztet mély tálba szitáljuk. 1 dl tejet meglangyosítjuk, belemorzsoljuk az élesztőt, beleszórjuk a cukrot, és kb. 15 percig pihentetjük, amíg felfut. A liszt közepébe mélyedést...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű