40-45 dkg csirkemell filé
egy nagy krumpli
egy sárgarépa
egy szelet cukkini héjastól
2 dl tejföl
1,5 dl joghurt
15 dkg reszelt sajt (Trappista és Pannónia)
10 szelet bacon
3 nagy szelet Pápai gépsonka
zöld fűszerek:petrezselyem,lestyán,zeller
só, bors, néhány szelet csili paprika
2 ek zsemlemorzsa + a tepsi behintéséhez.
2 db tojás
vaj a tepsi kikenéséhez
Megmossuk a csirkemellet kis csíkokra daraboljuk. Sózzuk, borsozzuk.
Lereszeljük a zöldségeket a reszelő durva fokán, a legvégén a krumplit,hogy ne barnuljon meg.
A cukkinit megsózzuk.
Elkészítjük az öntetet, feltörjük a tojásokat, a tejföllel,joghurttal, reszelt sajttal összekeverjük ( kb. 5 dkg sajtot félre teszünk). Ízesítjük az apróra vágott zöld fűszerekkel,csilivel,sóval,borssal, teszünk bele 2 ek. zsemlemorzsát, jól összekavarjuk.
Egy őzgerincformát kivajazunk, meghintjük zsemlemorzsával, majd kibéleljük a szalonnával, úgy hogy a széle kilógjon, én úgy raktam két bacon egy gépsonka,lehetőleg fedjék egymást.
Először a reszelt krumplit rakjuk, egy kicsit kinyomkodjuk a levét, ráteszünk a tejfölös öntetből,majd a sárgarépát, ismét az öntet, erre rátesszük a csirkemell,majd a reszelt cukkinit (nyomkodjuk ki a levét), rátesszük a maradék tejfölös masszát. A végén felhajtjuk a bacont.
Alufóliával beburkoljuk és 200 fokos sütőbe tesszük, a fólia alatt 1 órát sült, majd fólia nélkül sütjük ameddig a bacon elkezd pirulni, kb. 20-25 perc-ig.
Egy sütőpapíros tepsire helyezve süssük, hogy az esetlegesen kifolyó szaft ne folyjon a sütőbe.
Amikor megsült kifordítjuk a formából megszórjuk a megmaradt reszelt sajttal és a sütőpapíros tepsire tesszük és visszatesszük a sütőbe és addig pirítjuk míg a szalonna nem kap egy kis színt és a sajt el nem olvad rajta.
Kicsit hűtjük, majd szeleteljük.
Mi házi zöld paradicsom salátával ettük,de természetesen bármilyen salátával kínálható.
A tisztított, apróra vágott vöröshagymát 1 ek. kókuszolajon dinszteld meg. Majd az ujjnyi vastagra vágott pucolt körtét, ill. a zúzott fokhagymát + 4 cl. vizet add hozzá, és így...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1. A sütőt előmelegítjük 220 C fokra. Egy tepsit kikenünk libazsírral. Ha nincs libazsírunk, megfelel a sertés zsír is. 2. A libacombokat alaposan megtisztítjuk, majd sózzuk, bo...
Elkészítési idő: 2,5 óra Nehézség: Könnyű
A húsokat megmossuk, majd átkenjük a vajjal és fűszerezzük, ezt követően tepsibe tesszük. A megmaradt, felkockázott vajat is mellé helyezzük, hozzáöntjük a citromlét és a bort, maj...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű