2 db csirkemell (egész, filé)
200 g tejföl (20%-os)
200 g trappista sajt (reszelt)
só
feketebors (őrölt)
1 csapott mokkáskanál fűszerpaprika
5 evőkanál olívaolaj - extra szűz
A csirkemellet alaposan megmossuk, majd félbevágjuk mind a 4 fél darabot, így lesz 8 szelet csirkemellünk, amiket sóval, borssal picit meghintünk.
Előveszünk egy serpenyőt, beletesszük az olívaolajat, majd kb. 3-5 perc alatt a mind a két oldalával elősütjük a csirkemellet. (Érdemes fedőt is használni, ne fröcsköljön.)
Tűzálló tálba tesszük őket, egymás mellé, megszórjuk, egy kevés fűszerpaprikával.Tetejüket megkenjük tejföllel, alaposan megszórjuk a reszelt sajttal.
200 C fokra előmelegített sütőben 20-25 perc alatt szép pirosra sütjük. (A csirkemell sütés közben fog egy kevés levet ereszteni, ezt le is önthetjük majd róla, de a gyerekeim szeretnek egy keveset a rizsre önteni belőle.)
Ezzel el is készült a tejfölös, sajtos csirkemell! :)
Megfőzzük héjában a krumplikat, majd hosszában elfelezzük. A belsejét kiskanállal kikaparjuk, ügyelve arra, hogy min. 1 cm pereme maradjon. Ezután olajon megpároljuk a húst a fo...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tészta hozzávalóit gyors mozdulatokkal összedolgozzuk homogén masszává, majd fél órára a hűtőbe tesszük. Aztán kb 2 mm vastagra nyújtjuk és pogácsa szaggatóval kiszúrjuk. 7-8 per...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű