70 dkg liszt
50 dkg Ráma margarin
1 csapott evőkanál só ( érződjön a nyers tésztán a sósság)
5 dkg élesztő
1/2 sütőpor
1-1,5 dl tej
15-20 dkg reszelt sajt
2 tojássárgája
A lekenéséhez:
1 felvert tojás
reszelt sajt
A lisztet a sóval,sütőporral elkeverem,a margarinnal,tojássárgákkal elmorzsolom.
Az élesztőt 1 dl tejben,pici cukorral felfuttatom és a többi anyagokkal jól begyúrom.
15 dkg reszelt sajtot is tettem a tésztába.
Ha kell,akkor még adhatunk hozzá tejet, vagy ha esetleg lágyabb a tésztánk akkor lisztet adunk hozzá. Én nyersen megkóstoltam a tésztát, és tettem még bele sót.
Folpackkal letakarva a hűtőbe tesszük.
Este begyúrjuk és másnap süthetjük.
A tésztát egyszer átgyúrva 2 cm-esre nyújtjuk,felvert tojással lekenjük és reszelt sajttal megszórjuk.
A pogácsákat kiszúrjuk és sütőpapíron vagy zsírozott tepsin megsütjük.
A leeső részeket összegyúrtam és rudakat vágtam belőlük.
A tésztába az eredeti receptet használva teszek még 2 db natúr vagy füstölt sajt ízű tömlős sajtot is.
Keverjük össze a nedves hozzávalókat , majd adjuk hozzá a száraz hozzávalókat . A fetát a legvégén keverük csak bele . Előmelegített sütőben 180 fokon kb 30 percig süssük .
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
A kefirbe belekeverjük a cukrot, sót, szódabikarbonát és összedolgozzuk a liszttel és a reszelt sajttal. Kicsit ragacsos tésztát kapunk, lisztezve nyújtsuk ki nem túl vékonyra Ha n...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
175 fokon 55 percig sütjük
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű