25 dkg liszt
25 dkg margarin
25 dkg túró
1 tk só
5 dkg sajt
1 tojás
A lisztet, margarint, túrót, sót összegyúrjuk, negyed óráig pihentetjük. Lisztezett deszkán 2 cm vastagra nyújtjuk, tetejét éles késsel bevagdossuk, majd kiszaggatjuk. Tojással megkenjük, sajttal megszórjuk.
2 dl langyos tejben (tegyük bele a cukrot) felfuttatjuk az élesztőt, majd egy tálban összekeverjük a tészta hozzávalóival, a maradék langyos tejjel bedagasszuk. Konyharuhával le...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
40 deka lisztből 20 deka reszelt sajttal, 20 deka vajjal, 4 tojássárgájával, csipet sóval tésztát dolgozunk ki. Negyed kisujjnyi vastagságúra nyújtjuk, nagyobbfajta pogácsaszaggató...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
keverjük össze a hozzávalókat és jól dolgozzuk össze . hadjuk pihenni kicsit , nyujtjuk , formázzuk ...... és 200 fokon sütjük :)
Elkészítési idő: 1óra Nehézség: Könnyű