1,5 adag, nagy tepsiben. (1 adagot magam eltüntetek...akkor a többieknek mi marad?)
60dkg liszt, 22,5dkg zsír, 2tojás, 3/4cs. sütőpor, 3ek.p.cukor, 1,5dkg élesztő (nem futtatom, csak a hideg tejfölbe belemorzsolom), -tejföl szükség szerint.
Összeállítom, 3 részre osztom, egyenként elnyújtom, töltöm.
Tölteléknek 7dl sárgabarack-lekvárt, 40dkg őrölt diót, 4 marék kr.cukrot, 2 vaníliás cukrot és 1 citrom reszelt héját használtam.
Az összeállított tésztát lekentem tejföllel, villával megszúrkáltam.
1 órát pihentettem a tepsiben, majd 180C°-os sütőben 40 perc alatt készre sütöttem.
Máz:
4cl víz, 10dkg kr.cukor, 3ek. holland kakaó. Ezt állandó keverés mellett, takarék lángon összemelegíteni (hogy a cukor elovadjon), majd 10 dkg VAJat beledobva, felfőzni. Még melegen a kihült sütire önteni. Eztán nem
A hozzávalókat a zsemlemorzsa és az olaj kivételével összekeverjük. Pogácsákká formáljuk, beleforgatjuk a zsemlemorzsába és forró olajban kisütjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Gyúrjuk, és azonnal felhasználhatjuk. 170 fokos sütőben nekem épp 8 perc alatt sültek meg az adagok, de nálunk most kicsi sütik készültek, szerintem 10 perc lesz a szintidő.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A gyümölcsöt alaposan, több léről átmossuk, ha van zöld része, szár és levél, eltávolítjuk. Feltesszük főni kétszer annyi vízben, mint a meggy. Sózzuk, cukrozzuk és beleszórjuk...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű