Családireceptkönyv.hu

Sült tea


Írta:

Nehézség: Könnyű
print

Hozzávalók:


alma. korte. mandarin. narancs. citrom. granatalma.
1 kg vegyes gyümölcshöz fél kg cukor

Elkészítés:


.aprora kockazva, osszekeverni egy tepsibe. Megszorni izles szerint daralt szegfuszeggel es fahejjal. 2 citrom levevel. Es fel kg barnacukor/nyirfacukor Osszekeverni. Majd bedobni a sutobe es 180'C-on 1ora 20percet "sutni". Forron uvegekbe tolteni majd szaraz dunsztba tenni. 2-3 kanallal egy bogrebe tenni forro vizzel leonteni es lehet fogyasztani...gyumiket meg lehet enni.

Kb 1 kg citromnak lereszeltem a héját, cukroztam, üvegbe tettem, ez megy a hűtőbe, később sütikbe. ("Nincs pazarlás! Nincs! Nincs!" - :D Indul a bakterház) A maradék héjától és fehér résztől megszabadítottam a citromokat, és kb. 1 kg-nyi mandarint is. Cikkekre választottam, felkockáztam, és az egészet egy magas falú tepsiben elterítettem. fél kg cukrot rászórtam, ezután még meglocsoltam 4-5 (na, jó, 6! :) ) evőkanál mézzel is. Be a sütőbe, 170 fokon fél óra alatt kész. Még forrón sterilizált üvegbe tölteni, pár percre fejreállítani, szárazdunszt, és mehet a kamrapolcra! Felbontáskor ízlés szerint 1-2 evőkanállal teszünk a bögrébe, felengedjük forró vízzel. Jóízűen megisszuk a finom, tartósítószermentes teánkat, majd ráadásként kikanalazzuk az aljáról a "kincseket"! :)
Ui.: Ha valaki ilyen citrusosat csinál, jóval több cukrot rakjon bele!!! :P

Trükkök, tippek, praktikák:


De lehet pl.palacsintaba is tolteni vagy gofrival is jo. Felbontas utan hutoben tarolni mert nincs benne tartositoszer.

Sült tea

Kinek a kedvence ez a recept?


favorite Kedvenc receptnek jelölés Kedvenc receptem

Recept típusa:


Italok,
Beszéljétek meg főzési tapasztalataitokat
Recept ajánló
Avatar Fiatalító, szépítő, energetizáló koktél
Fiatalító, szépítő, energetizáló koktél

Elkészítési idő:
Nehézség: Könnyű
share
Avatar
Írta: Marcsi
Horchata : frissítő spanyol mandulatej
Horchata : frissítő spanyol mandulatej

A mandulás horchata (ejtsd: orcsátá) egyfajta mandulatej, amit Spanyolországban általában nyáron, frissítőként fogyasztanak. Én télen csináltam, és most is nagyon jól esett. Talán...

Elkészítési idő: 15 perc
Nehézség: Könnyű
share
Avatar
Írta: Kitti
"Oreo-s" shake
"Oreo-s" shake

■Az alapanyagokat egy turmixgépbe tesszük és pár perc alatt össze turmixoljuk őket. ■Pohárba töltjük és díszítésként egy kekszet teszünk a pohár szélére.

Elkészítési idő: 10 perc
Nehézség: Könnyű
share
close add person Belépés recent_actors Regisztráció account_balanceASZF info Impresszum thumb_up Facebook oldalunk