50 dkg liszt
3 dkg élesztő
2 dl tej
víz
só
2 evőkanál olaj
pici cukor
olaj a sütéshez
tejet és a vizet meglangyosítjuk. Egy pohárba pici cukrot teszünk, majd belemorzsoljuk az élesztőt, és felöntjük 1 dl tejjel. Lefedjük, és addig várunk, míg felfut.
Egy tálban összekeverjük a lisztet és a sót, a közepébe mélyedést formálunk, ebbe tesszük a 2 evőkanál olajat, a felfuttatott élesztőt, a maradék tejet és egy kevés langyos vizet. Elkezdjük összekeverni, és a vizet apránként adjuk hozzá, nehogy túl híg tésztát kapjunk. Ha már közepesen lágy a tészta, akkor kelesztőtálba tesszük, és kb. fél órát kelesztjük. Ezután egy tálcát beolajozunk, és olajos kézzel kis halmokat szaggatunk a tésztából, a tálcára tesszük. Konyharuhával letakarjuk, majd így kelesztjü
Elkészítése:tésztához összegyúrjuk a túrót,lisztet,citromhéjat,tojást és egy csipet sót.Vizet forralunk.Lisztezett deszkán 1cm vastagra kinyújtjuk a tésztát.1cm széles csíkokra vág...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
gyurom,kelesztem majd forró olajba sütőm
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tésztát kifőzzük. Kevés (max 2 dl) főzővizet érdemes megtartani. A krumplit apróra kockázzuk, és sós vízben puhára főzzük. A felaprított hagymákat a kevés olajon elkezdjük pi...
Elkészítési idő: 0,5 óra Nehézség: Könnyű