- 2 csomag Tante Fanny teljes kiőrlésű leveles tészta
- 300 g trappista sajt
- 3 púpos evőkanál liszt
- 2 teáskanál só
- 3 db tojás
- 200 ml tejszín
◾️Ez a mennyiség kb. 40 db kosárkához elég.
◾️A tojást felverjük a sóval, hozzáadjuk a lisztet, beletesszük a tejszínt és a reszelt sajtot, majd jól összedolgozzuk.
◾️Ez lesz a töltelék.
◾️Kinyújtjuk a tésztát tepsi nagyságúra (ha Tante Fanny Magyarország tésztát használunk már nem szükséges nyújtani, csak tekerjük ki), majd kiszaggatjuk a kosárkákkal, belesimítjuk a tésztát.
◾️Belekanalazzuk a sajtos tölteléket a kosárkákba, és szép pirosra megsütjük.
◾️Akkor szedjük ki a kosárkából a tésztát, ha kihűlt.
A sajtot lereszelem, hozzáadom a margarint, összekeverem, hozzáadom az olajat és a sót,összekeverem, beleszórom a köményt, hozzáadom a tojást, a tejfölt,a szódabikarbónát és legvég...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
◾️Az élesztőt a cukorral a tejben felfuttatjuk. ◾️A liszteket átszitáljuk és elkeverjük a sóval. ◾️Hozzáadjuk a tojást, az olajat és a felfuttatott élesztőt, majd kidagasztjuk a...
Elkészítési idő: 120 perc Nehézség: Nehéz
A lisztet tálba szitálom hozzáadom a ,margarint ,túrót ,sót jól összegyúrjuk.Lisztezett deszkára rakom nyújtom,tojással megkenem szagatom sajttal szórom a tetejét. 180 fokon sütöm
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű