- 500 ml tej
- 5 evőkanál búzadara vagy barna rizsdara
- 250 g túró
- 1 evőkanál zero vaníliás cukor
- édesítőszer (ízlés szerint)
- ½ bio citrom reszelt héja
- zsemlemorzsa
◾️A tejben az édesítőszerrel megfőzzük a búzadarát majd kihűtjük.
◾️Közben pirítsuk meg a zsemlemorzsát.
◾️Ezután adjuk hozzá a túrót a grízhez majd a vaníliás cukrot és a reszelt citromhéjat is.
◾️Gombócokat formáljunk belőle majd forgassuk a zsemlemorzsába.
◾️Pár órára tegyük hűtőbe.
Eper öntettel vagy édesítős tejföllel tálaljuk.
A babapiskótát a kávéba mártogatom és 1 sorban a tepsi aljára rakom. Rákenem a krém felét. Újra piskóta, majd krém. A tetejét kakaóporral megszórjuk tálalás előtt.
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
A turót és a vaniliás cukrot a margarinal robottal jól kikavarni, a zselatinhoz hozzá keverni a cukrot majd apránként hozzá adagolni a tejet és felfözni. Még langyosan a margari...
Elkészítési idő: 20 perc Nehézség: Könnyű
◾️ A tojások fehérjét habosítani kezdjük és ha már eleg stabil a hab, mehet bele az édesítő fele is. ◾️Vizet forralunk, beleszaggatjuk és megfőzzük a galuskákat. ▪️Készíthetjük...
Elkészítési idő: 20 perc Nehézség: Könnyű