-2 tojás
-1 bögre tej
-2 bögre rétesliszt
-fél bögre olvasztott vaj
-1 csomag sütőpor
-1 bögre porcukor
Tetejére:
-fél bögre porcukor
-fél bögre kókuszreszelék
-1 bögre folyékony habtejszín
Elkészítés : a tojásokat egészben felverjük, simára keverjük az 1 bögre porcukorral, majd az olvasztott vajjal is. Adjuk hozzá a tejet, és a sütőporral elkevert réteslisztet.
Egy 32 * 24 cm-es, sütőpapíros tepsibe simítsuk a masszát, szitáljuk rá a 1 / 2 bögre porcukrot, és szórjuk rá a fél bögre kókuszreszeléket is.
Előmelegített sütőben , kb. 180 fokon 15 – 20 perc alatt megsül, de végezzünk tűpróbát. A megsült forró sütire locsoljuk rá az 1 bögre tejszínt, és hagyjuk kihűlni a sütit! A tészta szépen magába fogja szívni a tejszínt.
Ha kihűlt nagyon vékonyan szórjuk meg porcukorral, és kókuszreszelékkel.
1 bögre = 3 dl
1. A tésztából 2 lapot sütök 2. A krémnél a tejet a liszttel csomómentesen elkeverjük, és állandó kevergetés mellett felfőzzük ,majd lehűtjük. 3. Megtöltjük a lapokat.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1. Keverjük össze a vizet és a sót egy kis főzőedényben, majd állítsuk a hőfokot magasra. 2. Amikor a víz felforrt, a hőfokot vegyük lejjebb, adjuk hozzá a zabpelyhet, majd gyakra...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A szezámmagot zsiradék hozzáadása nélkül, szárazon megpirítottam egy teflon serpenyőben. A kristálycukorból és a vízből sűrű karamellt főztem. Hozzáadtam a vajat, c...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű