30 dkg gomba
30 dkg darált sertéshús
1 közepes db vöröshagyma
0.5 dl napraforgó olaj
só ízlés szerint
bors ízlés szerint
1 kávéskanál fűszerpaprika
10 dkg trappista sajt
2 ek zsemlemorzsa (házi készítésű)
1 db tojás
Panírozáshoz
10 dkg zsemlemorzsa
2 db tojás (kisebb)
5 dkg finomliszt
A gombát megtisztítjuk, és a szárát kitörjük, majd enyhén megsózzuk, és állni hagyjuk.
A vöröshagymát apróra vágjuk, az olajon üvegesre pirítjuk. Ha kissé kihűlt, a fűszerekkel, a darált hússal, a tojással, a zsemlemorzsával és a reszelt sajttal jól összegyúrjuk.
Panírozáshoz
A gombák közepébe teszünk egy kis tölteléket, majd lisztbe, tojásba és zsemlemorzsába forgatjuk.
Bő, forró olajban kisütjük.
2 evőkanál olajat (én sertészsírt használok) felforrósítok és bele teszek 1/2 evőkanál vegetát, 1/4 evőkanál sót (később szerintem kell még bele, de ízlés kérdése). Beleteszem a...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hagymát apróra vágjuk, a húst felkockázzuk, a paprikát csíkokra szeljük. A paradicsomot leforrázva megszabadítjuk héjától, és feldaraboljuk. Az olajon megfonnyasztjuk a...
Elkészítési idő: 1,5 óra Nehézség: Közepes