28 dkg finomliszt
1 csomag sütőpor
1 csapott mokkáskanál só
15 dkg zsír
1 tojássárgája
6 evőkanál tej
a tetejére:
1 tojás
őrölt köménymag, só (nálam most 7 fűszersó)
A lisztet elkevertem a sütőporral, majd gyúródeszkára szitáltam.
Hozzáadtam a sót és a zsírt, elmorzsoltam.
Belekerült a tojássárgája és a tej, amikkel egynemű tésztává dolgoztam össze.
Félujjnyi vastagra nyújtottam, tetejét megkentem enyhén felvert tojással, megszórtam az őrölt köménnyel és a fűszersóval.
Derelyevágóval ujjnyi rudakra szabtam, sütőpapírral bélelt tepsire rakosgattam.
Előmelegített, 180 fokos sütőben kb. 20 perc alatt készre sütöttem.
A tészta hozzávalóit beleöntjük a kenyérsütőgépbe, majd a dagasztás-kelesztés (kb. 1,5 óra) programot elindítjuk. Ha megkelt, vékonyra nyújtjuk. A két fokhagymát összetörjük, és...
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Könnyű
A tojást összekeverjük a vízzel, a citromlével és a töpörtyűkrémmel. Hozzáadjuk a lisztkeveréket. Egynemű tésztává keverjük. 15 percre hűtőszekrénybe tesszük. Átgyúrjuk, majd két s...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű