- 0,5 l vegyes pálinka vagy bármilyen alkohol (ami viszonylag semleges ízű)
- 30 ml mandula aroma (1 db)
- 0,5 kg cukor
- 4 dl víz
Az elkészítése pofonegyszerű. Fogjuk a fél kiló cukrunkat és a négy deci vízzel szirupot főzünk belőle. Majd hagyjuk kihűlni és ha teljesen hideg, akkor összekeverjük a fél liter vegyes pálinkával és a mandula aromával. Jól záródó üvegbe töltjük és naponta egyszer-kétszer összerázzuk az üveg tartalmát. Pár hét alatt összeérnek az ízek és fogyaszthatjuk módjával ;)
A mákot beáztatom legalább 3 órára kb 1 liter vízben .Ha letelt az áztatási idő ,leöntöm azt áztató vizet róla és pluszban még jó alaposan átmosom a mákot tiszta tisztított vízze...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A gyümölcsöket összeturmixoljuk,majd hozzáadjuk a vaníliás cukrot,a joghurtokat és alaposan összedolgozzuk,majd tejjel hígítjuk. Tálaláskor jéggel töltött poharakba töltjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Felforralunk 1,5 dl piros szőlőlevet 1 dl vízzel, félrehúzzuk. Belekeverünk 1 citromkarikát, 1 szegfűszeget, csipetnyi fahéjat, és édesítőporral ízesítjük. Kicsit állni hagyjuk....
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű