10 l tej (lehet tehén, juh vagy kecske, esetleg vegyesen)
1 ml oltóenzim
A tejet 25-30 fokra melegítjük, majd beletesszük az oltóenzimet.
Fél óra múlva szűrövel egy nagy gézre, amit egy megfelelő edénybe tettünk, szedjük az alvadékot, és összegyúrjuk,
kisajtolva belőle a fehér savót.
A gézt összefogjuk, szorosan összekötjük, s felakasztjuk, hogy a még benne levő savó kicsepegjen. Persze egy edénybe, mert ezt is lehet hasznosítani.
10-12 napig kell érlelni, amíg szép sárga lesz a kérge.
A sajtot megdaráljuk, sóval összegyúrva príma túrót kapunk, de magában is finom, például szalonnához paprikával,
paradicsommal.
A visszamaradt savót kevés csipetnyi citromsavval felfőzzük, amíg az orda ki nem csapódik. Ezt szintén gézbe kötjük.
Az adott mennyiségből kb. 1,5-2 kg jóféle sajtunk lesz meg kb. 30 dkg orda.
A sajtot megdaráljuk, sóval összegyúrva príma túrót kapunk, de magában is finom, például szalonnához paprikával, paradicsommal.
A darált mákot ízlés szerint pár evőkanál cukorral elkeverjük. Egy magas falú tálat (jénai) kivajazunk. A kifliket felkarikázzuk, és egy rétegben lepakoljuk a tál aljára. A tejet k...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A leveles tésztát kicsomagoljuk és rajta hagyjuk azon a sütőpapíron, amire fel van tekerve. Függőlegesen feküdjön előttünk a téglalap és gondolatban osszuk 3 részre. A közepére f...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókból lágy tésztát csinálunk és a ostyasütőben sütjük. Ha tészta közben sűrűsödne, egy kis tejjel higítjuk.
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz