4 db zsemle
4 szelet bacon - füstölt
4 db tojás (közepes, "M"-es méretű)
4 evőkanál sajt - fehér cheddar
só
bors - fekete (őrölt)
petrezselyemz
öld
A zsemlét tetejét levágjuk, a belsejüket kiszedjük. A sütőt előmelegítjük 180 C-ra.
A zsemléket "kibéleljük" a baconnel.
Beleteszünk mindegyikbe 1-1 db tojást.
Sózzuk, borsozzuk, megszórjuk egy-egy evőkanál reszelt sajttal.
Rárakjuk a tetejüket.
Alufóliába csomagoljuk.
A sütőbe rakjuk 15-20 percre a 180C-ra előmelegített sütőben.
Frissen őrölt borssal, és petrezselyemmel megszórva tálaljuk.
Ha van több időnk reggel, akkor érdemes erre rászánni plusz 25 percet, mert remek reggeli ötlet! Aki lágyabban szereti a tojást, az 15 perc után vegye ki a zsemléket a sütőből, én személyszerint 20 percig sütöttem, így már kicsit szilárdabb, de még krémes marad a tojás.
A szokàsos módon piskótàt sütünk, 180fok 20 perc alatt (vékony tésztaréteg lesz!). A krém hozzávalóit simára keverjük. A zseléhez 1 narancs levét, pici édesítőt összekeverünk,...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
A burgonyát megpucoljuk, nyersen lereszeljük. Sóval, borssal, tojással, liszttel könnyen formálható masszát keverünk belőle. Forró olajba kanállal halmokat teszünk a masszából,...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű