» 2 tasak tejszín puding
» 6 dl tej
» 5 evőkanál cukor
» 5 dkg vaj
» 20-25 db baba piskóta
» fél tasak Házi krémes krémpor
» 4 dl tej
» 1 tasak 3 az 1 kávé +2 deci forró víz
» 1-2 mokkás kanál rum aroma
» reszelt csoki
A 2 tasak pudingot az 5 kanál cukorral elkavarom és megfőzöm, még forrón belekavarom a vajat, és felét egy tálba öntőm,én egy 22 cm x 22 cm szélles és 6 cm magas jénai tálat használtam , a tasakos neszkávét, feloldom a forró vízzel, bele teszem a rumaromát, és bele mártogatom a piskótákat mind a 2 felén a kávéba, és ráhelyezem szép sorjába egymás mellé a pudingra a tálba , erre jön a puding másik fele, újra kávéba mártott piskóta, és a végén a krémes porból kikavart krém. Rákenem a piskóta tetejére és csokoládét reszelek rá. 1 órára hűtőbe teszem , azután fogyasztható.
Nagyon praktikus, nem kell sütni és hamar kész van.
Egy üveg magozott meggy levét (kb. 3 dl) 1 csomag vaniliás pudingporral és egy nagyon pici cukorral felfőzzük. Jó, ha érződik a megy savanysága ezért kell bele csak kevés cukor....
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
A vajas piskótához a puha vajat a porcukorral és a citrom lereszelt héjával kihabosítom, majd két-három részletben hozzádolgozom a lazán felvert tojásokat is. Végül belekeverem a l...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű