Hozzávalók 2 főre
» 2 db tojás sárgája
» 2 dl főzőtejszín
» 20 dkg sóskalevél
» 3 dkg liszt
» 4 ek étolaj
» 1 csipet só
» 1 csipet bors
» 3 dl tej
3 evőkanál cukor, de lehet édesítővel is, ízlés szerint
A megtisztított sóskát az olajon megpárolom. Ha már teljesen szétfőtt, vízzel felengedem. Sózom, cukorral ízesítem, és 10 percig takarékon főzöm. Közben a lisztet, a tojás sárgákat, és a tejszínt simára keverem, és állandó kevergetés mellet ráöntöm a levesre. Felforralom. Pirított zsemlekockával tálalom.
A sóska vastagabb ereit kivágom. Érdemes turmix gépet használni. Hidegen finom, de melegen pirított zsemlekockával is pompás.
Szilikonos sütőpapírral kibélelünk egy 22 cm átmérőjű piskótakarikát. A sütőt előmelegítjük 180 C-ra, hőlégkeverés nélkül! A lisztet elkever...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tojások sárgáját, a vajat és a cukor egyharmad részét habosra kikeverjük, és lassan keverve hozzáadunk 14 dkg olvasztott, lehűtött csokoládét. A tojások fehérjét a többi cukorra...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Úgy szeletelem mint a tortát
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű