Hozzávalók:30 dkg sima liszt,20 dkg vaj,2 tojás sárgája,1 ek víz, 2 ek rum,1/2 cs.sütőpor,5 dkg porcukor,..Ezt jól össze gyúrni-2 részre osztani kinyújtani az egyiket kizsírozott tepsibe tenni:::::
Töltelék,:6 tojás sárgáját 20 dkg porcukorral kikeverni hozzá adunk 6 drb reszelt almát ::ha kicsik akkor 8 drb alma :::::AZ ALMA LEVÉT NEM KINYOMNI:::::20dkg darált diót 2 ek kakaót 6 tojás felvert habját,1 cs sütőport,2-3 ek zsemlemorzsát......Ezt ráönteni a tepsiben lévő tésztára és ráhelyezni a másik gyúrt tésztát, megböködni villával hogy ne púposodjon fel..
170 fokos sütőbe megsütni, én 30 percig sütöttem, mikor kihült megszórtam a tetejét olvasztott csokival.
Olyan finom puhácska lett az almától hogy,,,mnyami:-)
Ajánlom barátaim kipróbálni, jó étvágyat,,,
30x40 tepsi, úgyhogy nagy adag,,,szapora süti:-)
◾️A tojások sárgáját a tejjel kikeverjük. ◾️Hozzáadjuk az olajat, az édesítőt és a zero vanillint. ◾️Mehetnek bele az átszitált lisztek, a só, a sütőpor és a habbá vert tojásfehé...
Elkészítési idő: 60 perc Nehézség: Könnyű
Mindent össze kell keverni. Előmelegített sütőben 180 fokon 50 percig sütni
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1. A tejbe teszünk egy evőkanál cukrot, belemorzsoljuk az élesztőt és felfuttatjuk. A lisztet összekeverjük a maradék cukorral + sóval, majd a tojással, vajjal, joghurttal is. Hoz...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű