Családireceptkönyv.hu

Gluténmentes hamburgerzsemle


Írta:

Nehézség: Könnyű
print

Hozzávalók:


-

Elkészítés:


Eddig mindig a Nutrifree hamburgerzsemlét használtam, de most nem volt itthon, ezért kénytelen voltam megbirkózni a házi változattal. Eddig nem azért nem álltam neki mert lusta voltam - általában mindent elkészítek házilag - csak egyszerűen a Nutrifree hambizsemle annyira finom volt, hogy nem akartam versenyre kelni vele.
Rátaláltam Bokor Bogi blogján arra a receptre, amiről a fotók alapján könnyedén el tudtam dönteni, hogy pontosan ilyet szeretnék! Ezért az ő receptjét készítettem el és tökéletesen elégedett lettem az eredménnyel. Az eredeti receptet ITT megnézhetitek, de leírom én is. Nem teljesen úgy készítettem, margarin helyett olívaolajat használtam és utólag nézem, hogy folyamat sorrendje is más volt, de szerencsére így is nagyon jól sikerült... sőt, nagyon nagyon jól sikerült. :)
Felmelegítettem 50 ml tejet, abban feloldottam 1 csapott ek. cukrot, majd felfuttattam benne 4 g Dr. Oetker instant élesztőt. Egy tálban kimértem 200 g Nutrifree mix per pane lisztet, beleöntöttem 125 g natúr joghurtot, picit összekevertem, majd belelöttyintettem a már felfutott élesztős tejet. Robotgép dagasztófejével elkezdtem összedolgozni, közben hozzáadtam még 1 tojást, 1 mokkáskanál sót, közben végig dagasztottam.
Ahogy Bogi is írta, ez egy nagyon lágy tészta, úgyhogy én még 2-3 ek. lisztet hozzáadtam (bár Bogi írta, hogy 1-2 ek-nál ne legyen több, de úgy látszik, hogy az én tojásom még a nagynál is nagyobb volt. :))
Belekevertem még kb. 2 ek. olívaolajat, majd mikor szép simára összeállt a tészta, én vizes kézzel álltam neki a formázásnak - szimpla hülyeség, hogy utálom, ha olaj éri a kezem. :D De vízzel is jól működött. 4 kis gombócot formáztam, sütőpapírral bélelt tepsibe tettem őket, majd kitettem a teraszra, ott megkapták a kellő meleget.
Kicsit megijedtem, amikor széltében kezdtek kelni, na mondom, lepényeket sütök. Aztán egyszer csak megálltak a széltében kelésnek és megindultak felfelé. Fél óráig kelesztettem őket, majd megkentem egy kis tejjel elkevert tojással, megszórtam őket szezámmaggal és 200 fokos sütőben 25 percig sütöttem őket. A sütőben jöttek csak igazán fel, szerintem nagyon guszták lettek. :)
Picit megrepedtek, de elnéztem nekik, mert ennyire jó hamburgerzsemlét búzás változatban sem eszik az ember.
Nagyon köszönöm a receptet Bogi, varázsló vagy! :)

Kinek a kedvence ez a recept?


favorite Kedvenc receptnek jelölés Kedvenc receptem

Recept típusa:


Egyéb ételek,
Beszéljétek meg főzési tapasztalataitokat
Recept ajánló
Avatar Rák elleni szer
Rák elleni szer

Az egészet össze kell alaposan keverni, amíg homogén lesz. Ezután minden étkezés előtt 30 perccel egy kiskanállal kell belőle fogyasztani magában, esetleg ízesítetlen gyógyteával....

Elkészítési idő:
Nehézség: Közepes
share
Avatar
Írta: Ágnes
Magdi-rántotta
Magdi-rántotta

Egy csomó hónapos retket és egy csokor újhagymát megtisztítunk, felaprítunk és serpenyőben, 15 dkg kockázott bacon szalonnával összepirítjuk. Mikor a szalonna pirosodik, a zöldsége...

Elkészítési idő: 30 perc
Nehézség: Könnyű
share
grízgaluska
grízgaluska

A tojást felverjük, nem habosra, mert egész tojással dolgozunk, de alaposan. Belekeverjük a grízt, sűrű tejföl állagú tésztát kapunk.

Elkészítési idő:
Nehézség: Könnyű
share
close add person Belépés recent_actors Regisztráció account_balanceASZF info Impresszum thumb_up Facebook oldalunk