50 dkg finomliszt
12 dkg vaj /vagy margarin/
14 dkg krémsajt /nekem most egy doboz háromszög sajt/
2 dl tejföl
3 csapott teáskanál só
1 egész tojás
1 tojássárgája
1 sütőpor
a tetejére:
1 tojás
kb. 3 dkg reszelt füstölt sajt
szezám- és köménymag
A sütőt 180 fokra bekapcsoltam, a tészta hozzávalóit összegyúrtam, és egy lisztezett deszkán ujjnyi vastagra nyújtottam. A tetejét megkentem 1 felvert tojással, ráreszeltem a sajtot.
Egy pizza vágóval hosszúkás rudakra vágtam. A felét szezámmaggal, a másik felét köménymaggal szórtam meg. Pogácsákat is szaggathatunk belőle, de ez a pizza vágós módszer egyrészt gyorsabb, másrészt pedig nincs hulladék. :)Sütőpapírral bélelt tepsire raktam, és 180 fokra előmelegített sütőben kb. 25 perc alatt készre sütöttem.
Mindent mindennel összekeverek, kinyújtóztatom kb 2 cm vastagra, megkenem tojással, esetleg megszórom sajttal, szezámmaggal, köménnyel, ki hogy szereti.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A lisztet elkevered a vajjal, sóval, szódával. A közepébe mélyedést készítesz beleteszed először a tejfölt, majd a tojások sárgájával jól elkevered, és összedolgozod a lisztel az e...
Elkészítési idő: 1 ó Nehézség: Könnyű
-A langyos édes tejben megfuttatjuk az élesztőt. -A lisztet a keverőtálba szitáljuk, hozzá adjuk a sót, olajat és az élesztős tejet, majd jól összedolgozzuk. -A margarint jó h...
Elkészítési idő: 2,5 óra Nehézség: Közepes