- 5 dl tejszín
- 60 dkg jó minőségű csokoládé
1, Egy mélyebb edényben törjük össze a csokoládét.
2, A tejszínt melegítsük fel forráspontig, majd öntsük a csokoládéra.
3, Egy kicsit hagyjuk állni, majd fakanállal keverjük addig, amíg az összes csoki fel nem olvadt.
4, Ha habosítani szeretnénk, akkor várjuk meg, amíg kihűl, majd habverővel verjük habosra.
- Ízesíthető alkohollal, fahéjjal, mézzel (ettől szép fényt kap a máz).
- Hűtőben sokáig eláll, gőz fölött melegítve újra felhasználható.
- Alkalmas torták bevonására/töltésére, csokibomba bevonásához, trüffle golyókhoz, bonbonokhoz.
Ha esetleg fondant bevonat alá kennénk, akkor érdemes akár egy fél nappal is hamarabb elkészíteni, ugyanis nagyon-nagyon lassan szilárdul (kb. 5-6 óra alatt lesz igazán kenhető)!!!
A burgonyát megreszelem, levét kinyomom, majd összekeverem a pástétommal, a tojással, a fokhagymával és megsózom, megborsozom. Annyi zsemlemorzsát öntök hozzá, hogy keménykés massz...
Elkészítési idő: 20-40 perc Nehézség: Könnyű
A zabpelyhet, sót és a szódabikarbónát egy tányérba tesszük. A két tojást felverjük a fél dl vízzel, majd ráöntjük a zabpehelyre és jól összekeverjük. Egy serpenyőben megolva...
Elkészítési idő: 10 perc Nehézség: Könnyű
A cukkinit megmostam, felkarikáztam, sóztam, majd szezámmagos nyílgyökérlisztbe forgattam. Ezután 20 percig sütöttem 200 fokon, majd jó alaposan befújtam olajsprayvel és további 10...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű