250 g liszt + 750 g liszt,
25 g élesztő,
20 g só,
100 g vaj,
250 g lisztből, 25 g élesztőből, csipetnyi cukorból és megfelelő mennyiségű langyos tejből lágy kovászt készítünk. Ha jól megkelt összedolgozzuk 750 g liszttel, 20 g sóval, kávéskanálnyi cukorral, 100 g vajjal és annyi tejjel, hogy se lágy, se kemény ne legyen. Jól megdagasztjuk és letakarva, meleg helyen megkelesztjük. Ha megkelt, lisztezett deszkán 6 egyforma méretű cipót formálunk belőle és azokat másfél órás kelesztés után kb. 3 mm vastag kerek lapokká nyújtjuk ki. Egy-egy ilyen lapot négyfelé vágunk, majd az így nyert háromszögeket a szélesebb végüknél kezdve összesodorjuk. Kiflialakban meghajlítva tepsibe rakva még egyszer megkelesztjük őket. Majd az előbbi módon vizezett tojással bekenve szép pirosra sütjük.
A császárzsemle ugyanígy készül, csak négyfelé vágott cipókból gömböket formálunk, majd a tetejüket négyfelé vagdalva, vizes tojással megkenve sütjük meg.
http://www.coolinarika.com/recept/the-best-chocolate-chip-cookies/?meta_refresh=1
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A lisztet, élesztőt, sót, amarántot kimérjük, összekeverjük, hozzáadjuk a tejet, kicsit összegyúrjuk, majd az olajat is hozzáadva rugalmas tésztát gyúrunk. (Bepakolni mindent a ken...
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat összegyúrjuk és legalább 15-20 percig dagasztjuk, majd meleg helyen kétszeresére kelesztjük. Egy kicsit tömör, rugalmas, de puha tésztát kapunk. Amikor megkelt újra...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes